Nowe, rozszerzone wydanie bestsellera - Coaching

Jenny Rogers, Coaching, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2017. ISBN 978-83-7489-704-4. Przekład: Katarzyna Konarowska, Dorota Porażka, 368 str. B5.

 

Niewiele innych zajęć wpływa na rozwój wewnętrzny w takim stopniu jak coaching. Co więcej, w coachingu nigdy nie osiąga się kresu możliwości.

Jenny Rogers

Autorką tego rozszerzonego, kolejnego podręcznika jest Jenny Rogers z firmy Management Futures, współpracującej z naszą firmą DORADCA Consultants Ltd. Nasza firma zapewniła redakcję merytoryczną zaś przekład został powierzony najbardziej doświadczonym trenerom Doradcy, zajmującym się także coachingiem.

  • Czym jest coaching?
  • Czym różni się on od psychoterapii, poradnictwa psychologicznego czy mentoringu?
  • W jaki sposób budować zaufanie podczas sesji?
  • Jak ustalać realne cele?
  • Jak stać się skutecznym coachem?

Nowe wydanie uwzględnia najnowsze odkrycia neurobiologii i ich praktyczne zastosowania w pracy coacha. Autorka oprócz teorii, podstawowych zasad i technik coachingowych, omawia także zagadnienia praktyczne: budowanie zaufania między coachem a klientem, ustalanie celów, stawianie wyzwań czy pracę z osobą, która doświadczyła traumy. Porusza takie kwestie jak etyka pracy, coaching przez telefon czy udzielanie informacji i rad na sposób coachingowy.

To książka dla praktyków, obfitująca w cenne wskazówki poparte wieloma studiami przypadku i przykładami rozwiązywania różnych, nierzadko skomplikowanych, problemów. Zawiera liczne scenariusze i wytyczne pomocne w codziennej pracy coacha. Napisana w przystępny sposób, stanowi znakomity przewodnik po praktyce coachingowej – niecenione źródło wiedzy i inspiracji zarówno dla coacha początkującego, jak i doświadczonego, chcącego udoskonalić swój warsztat. To najbardziej obszerne i wyczerpujące wprowadzenie do tematyki coachingu.

wersja do drukuwersja do druku

Inne publikacje z grupy Książki