Doradztwo transakcyjne dla sprzedających firmy prywatne i komunalne

Decyzja o sprzedaży firmy może wynikać z różnych przesłanek. Czasami jest to rezultat zmiany strategii grupy kapitałowej, w wyniku czego pewne segmenty rynkowe nie mieszczą się już w obszarze działalności holdingu. Coraz częściej firmy są sprzedawane przez założycieli, którzy zamierzają odejść na zasłużoną emeryturę. O opcji sprzedaży można również mówić przy prywatyzacji usług komunalnych.

Sprzedaż firmy, zwłaszcza gdy jest to firma rodzinna tworzona od podstaw przez właściciela, jest trudnym procesem. Znalezienie dobrego kupca, który zapewni dalszy rozwój firmy, może stanowić duże wyzwanie. Wycena działalności, a następnie wynegocjowanie warunków transakcji wraz ze sformułowaniem umowy zabezpieczającej interesy sprzedającego wymaga specjalistycznej wiedzy.

Coraz częściej decyzje o sprzedaży firmy podejmują samorządy szukając w ten sposób możliwości optymalizacji usług publicznych czy też dodatkowych źródeł dochodów. Prywatyzacja podmiotu komunalnego to konieczność przejścia przez skomplikowane procedury prawne, poszukiwanie inwestora, wielostronne negocjacje, godzenie różnych interesów i oczekiwań.

Efekty i korzyści

  • Właściciel otrzyma listę działań restrukturyzacyjnych zwiększających wartość spółki przed jej sprzedażą
  • Poszukamy inwestora dla spółki, także poza granicami Polski
  • Sprzedający uzyska obiektywną wycenę podmiotu będącego przedmiotem transakcji
  • Zaproponujemy treść umowy sprzedaży zabezpieczającą interesy sprzedawcy
  • Zapewniamy wsparcie w negocjacjach z kupującym

Odbiorcy usługi

Grupy kapitałowe poszukujące nabywców na spółki przeznaczone do sprzedaży, założyciele i właściciele spółek prywatnych, samorządy.

Projekty realizowaliśmy dla:

  • instytucji publicznych: Ministerstwa Skarbu Państwa, urzędów wojewódzkich i wielu gmin
  • spółek: ENERGA SA, ENERGA-OPERATOR SA, Przedsiębiorstwo Usług Elektrycznych "SPIREX"
Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat doradztwa transakcyjnego dla sprzedających i / lub porozmawiać o swoich potrzebach w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu:
tel. +58 621 91 86 (87), 621 03 31

wersja do drukuwersja do druku